Sama nadal trochę w to nie wierzę ale napisałam ebooka!!
Zebrałam w nim przede wszystkim wiedzę jaką dzielę się z Wami podczas warsztatów garncarskich, dlatego Ci z Was, którzy byli u mnie na zajęciach, czytając będą pewnie słyszeli w swojej głowie mój głos jako narratorki, haha!).
Na początku warsztatów zawsze zadaję uczestnikom te same dwa pytania: skąd pomysł by przyjść na zajęcia ceramiczne? Czy miałaś/eś wcześniej kontakt z gliną? Innymi słowy – co już wiesz?
Baaardzo często słyszę w odpowiedzi, że tak, owszem, w przedszkolu czy szkole podstawowej były jakieś zajęcia, albo pojedynczy warsztat, polegający tylko na lepieniu lub dekorowaniu ceramiki, ale to było dawno i nieprawda, więc chętnie dowiecie się wszystkiego od podstaw.
I właśnie taką wiedzę od podstaw, zebraną w jednym miejscu, chciałabym Wam przekazać w niniejszym ebooku! Zależało mi aby był przystępny, kolorowy, pełen zdjęć, technicznych wskazówek i KONKRETNYCH porad!
Będę wdzięczna jeśli po lekturze dacie znać, czy udało mi się osiągnąć ten cel! 😉
Zanim podejmiecie decyzję o zakupie zajrzyjcie do spisu treści 😉
Pierwszy rozdział poświęciłam glinie – jej rodzajom, zastosowaniu, temperaturom wypału oraz technikom jej formowania.

 

W drugim rozdziale skupiam się na toczeniu na kole (mojej ulubionej technice!) i bardzo szczegółowo omawiam wszystkie etapy powstawania naczynia (dużo zdjęć!), omawiam i podpowiadam jakich narzędzi użyć i jak uchronić się przed wieloma błędami.

 

W trzecim rozdziale skupiam się na technikach trymowania stopki naczynia, a w czwartym (chyba najobszerniejszym) przeprowadzam Was za rękę przez cały proces szkliwienia prac.  Tłumaczę jak nie stracić głowy w sklepie z zaopatrzeniem dla ceramików i wybrać odpowiednie i bezpieczne szkliwa, dlaczego warto robić próbki i zawsze mieć się na baczności gdy testujemy nowe szkliwo, wreszcie podpowiadam co zrobić jeśli efekty po wypale nas nie satysfakcjonują!
W ostatnim rozdziale pisze krótko o recyklingu gliny, a następnie przechodzę do poleceń, lektur dodatkowych i ceramicznych festiwali, które bardzo lubię.

 

W ebooku znajdziecie również dwie strony (na samym końcu) przygotowane specjalnie po to aby je wydrukować i powiesić przy kole garncarskim. Dzięki nim, nie pominiecie żadnego ważnego kroku podczas toczenia czy trymowania stopki  😉

 

Miłego czytania!

 

Uściski!

 

Justyna
– 74 strony
– format pdf
– dwie strony przeznaczone do wydrukowania
– natychmiastowy dostęp po zaksięgowaniu płatności online